Продукція :
Сходи
Огорожі
Вхідні группи, навіси, козирки
Склоконструкції
Ковка
Лиття
Деревообробка
Троси
Суднобудування
Вогнетриви
Вітрогенератори

MRC ІНЖИНІРИНГ І ВИРОБНИЦТВО
ПРО НАС ПРОДУКЦІЯ ПРОЕКТУВАННЯ, ДИЗАЙН ВИРОБНИЦТВО ГАЛЕРЕЯ ВIДЕОГАЛЕРЕЯ СТАТТІ ПАРТНЕРИ ВАКАНСІЇ КАРТА САЙТУ


MRC ІНЖИНІРИНГ І ВИРОБНИЦТВО
ПРО НАС ПРОДУКЦІЯ
- Вхідні групи - навіси й козирки
- Вітрини, вікна, двері,
перегородки

- Сходи
- Огорожі, поручні, перила
- Релінги/Ручки
- Тросові системи
- Металоконструкції
- Склоконструкції
- Збірні конструкції
- Лиття
- Ковка
- Деревообробка
- Суднобудування
- Устаткування для готелів,
магазинів, ТЦ

- Устаткування для барів, ресторанів
- Вентиляція
- Чисті приміщення
- Вітрогенератори
- Сонячні колектори
- Лабораторне устаткування
- Лабораторні електропечі
- Вогнетривкі матеріали
- Наші об''єкти
ПРОЕКТУВАННЯ, ДИЗАЙН ВИРОБНИЦТВО ГАЛЕРЕЯ ВИДЕОГАЛЕРЕЯ СТАТТІ ПАРТНЕРИ ВАКАНСІЇ КАРТА САЙТУ

Следите за нами:



MRC НАУКА Й ТЕХНОЛОГІЇ
НАШІ ПРОЕКТИ ОСОБИСТОСТІ НАУКИ Межнародні дослідження й освіта Методи випробувань і досліджень Стандартизація і сертифікація НАНОТЕХНОЛОГІЇ НОВА ЕНЕРГЕТИКА СТАТТІ НАУКА Й ТЕХНОЛОГІЯ

ЖУРНАЛ ДОМ
НОВОСТИ НАУКИ НОВОСТИ ИНЖИНИРИНГА СТАТЬИ


ЖУРНАЛ ДІМ
НОВИНИ РОЗУМНИЙ ДІМ МАТЕРІАЛИ ПОСЛУГИ СТАТТІ


ПОСИЛАННЯ
BREMEN
HANDELSKAMMER DREXEL UNIVERSITY DNI ПОСИЛАННЯ Яндекс пошук по сайту

Rus На русском Ukr Українською Eng In English


  СТАЛЬ ЗАМІНИТЬ КЕРАМІКА

Вечірній Київ


Нарешті й наші науковці, хоча й почасти, здобувають можливість працювати так, як їхні колеги на Заході. Найсолідніші фірми мають честь (чи скоріше змогу) запрошувати їх для консультацій. А піонерських розробок у нас, у Києві, чимало. І коли б ставлення до науки свого часу не було б таким зверхнім, то й українські вчені мали б нині набагато більшу вагу в науковому світі.

Скажімо, ще у 70-ті роки на Україні багато робіт було виконано з проблем кераміки. Ідеї тоді висловлено революційні, і вони виявилися реальними для впровадження. Та не знайшли вчені підтримки у «великої» науки і фінансувалися ці роботи вряди-годи. Відтак через відставання з технологіями (у нас досі немає на чому виробляти високоякісну кераміку) й зупинилися лише на дослідно-пошуковій частині. А в інших країнах пішли далі й уже споживчий ринок заполонили товари з кераміки.

Завідуючий відділом міцності керамічних матеріалів Інституту проблем міцності АН УРСР Г.А. Гогоці поклав переді мною ножиці. Вони мені чомусь нагадали іграшкові. Принаймні, схожі з пластмасовими – дитячими. Починаю різати ними папір, потім беруся за картон – нема проблем.

- Хоча вони й керамічні, але міцніші за металеві, - говорить Георгій Антонович. – Виготовлені, на жаль, не у нас. Провідним виробником кераміки у світі сьогодні стає австралійська фірма «Нілкра- корпорейшн». Коли австралійці почали добувати сировину й всерйоз взялися за виготовлення кераміки, то запросили до співробітництва найвідоміших у цій царині вчених. До Австралії перебрався канадець Рональд Гарві та голландець Річард Хінікі. «Нілкра-корпорейшн» зробила, вважаю, правильний вибір – адже майбутнє справді за керамікою. Не злічити галузей, де її можна використовувати. Вже розроблено керамічні дигуни, протези, радіодеталі. При добуванні нафти з підземних свердловин сталеві труби, що іржавіють, з успіхом замінюють керамічні.

 

Фірма «Нілкра-корпорейшн» зацікавилася й роботами, які ведуться в Інституті проблем міцності АН УРСР. Тут розроблено й виготовлено дослідні зразки приладів для визначення міцності й стійкості кераміних сплавів. Аналогів їм у світі немає. І коли з фірми привезли для оцінки приладів свої вироби, перевірені в лабораторіях інших країн, австралійці були вражені: на незграбних на перший погляд раянських дослідних зразках значно швидше й з більшою точністю були визначені параметри, що їх цікавили.

Оминути увагою цей факт бізнесмени, звісно, не могли. І Георгій Антонович відвідав фірму офіційно як консультант – його запрошували для допомоги в розробці промислової технології виготовлення високоякісної кераміки. Раніше поїхати за кордон можна було хіба що на якусь конференцію, і говорити дозволялося лише за текстом доповіді – залітованим, на який складено відповідні акти експертизи, що там «нічого такого» немає. Усе боялися, що на Заході поцуплять якусь ідею. Дотримувалися принципу: і сам не гам, і другому не дам. І дотрималися...

От у випадку з керамікою: й ідеї маємо, і дослідні зразки техніки маємо, але головного – самої кераміки – масово й не маємо. Бізнесмени готові за все це платити гроші. І не малі. Бо це те, що принесе ще більші прибутки. А ми тим часом десь у міністерствах і відомствах перекладаємо з теки в теку папери, узгоджуючи восьмий рік програму робіт з кераміки. А тоді ще й шукаємо крайнього, з якого сподіваємося спитати: і чого ж ми такі бідні?


Олександр СИДОРЕНКО


 

А.Г. Гогоці та Рональд Гарві

 
 

У лабораторії відділу міцності керамічних матеріалів Інституту проблем міцності завідуючий відділом доктор технічних наук Г.А. ГОГОЦІ дає пояснення своєму колезі - винахіднику керамічної сталі керівнику робіт з вогнетривких матеріалів Федеральної організації наукових і промислових досліджень Австралії Рональду ГАРВІ

 


 


MRC ltd. / Kiev MATERIALS RESEARCH CENTRE    
www.dom.ua    

MRC Ltd. Центр Матеріалознавства
м. Київ, вул. Кржижановського 3
Телефон: +38 (044) 233-24-43
Телефон: +38 (044) 237-71-87
Fax: +38 (044) 502-41-49
E-mail:
Ми працюємо: ПН - СБ с 10:00 до 18:00
Ліцензия Creative Commons

Фото проектів виконаних компанією MRC TM "ДОМ", а також статті та відеозаписи публікуються на умовах ліцензії Creative Commons Атрибуция — Зі збереженням умов
(Attribution-ShareAlike) 3.0 Unported. Ви можете безкоштовно копіювати, поширювати та змінювати матеріали вказувавши активне посілання на автора.

Яндекс цитирования  
0.23